Eesti Pangaliit

Pressiteade: Pangaliit õpetab abituriente rahaga targalt ümber käima

Pangaliit õpetab abituriente rahaga targalt ümber käima

Eesti Pangaliidu eestvedamisel toimub tänavu märtsis juba kuuendat aastat noortele suunatud rahatarkuse kuu. Algatuse raames annavad vabatahtlikud üle Eesti enam kui sada koolitundi, kus gümnasistidele õpetatakse oma rahaasjade tarka juhtimist.

“Finantsteenuste keerulises maailmas ei ole lihtne orienteeruda ning teadlikke otsuseid teha. Isegi kui teoreetilised teadmised on tugevad, siis oma digitaalseks tulevikuks ja iseseisvaks rahaasjade ajamiseks pole paljud noored pärast gümnaasiumi lõppu praktikas valmis,” ütles Eesti Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht Kai Kutsar.

Rahatarkuse tundides õpetatakse isikliku eelarve koostamist, raha kogumise ja investeerimise põhitõdesid, räägitakse targast laenamisest ning sellest, miks ja mida kindlustada. “Tänases kooliprogrammis jääb vajaka praktilistest kogemustest, mis annaks oskuse hinnata adekvaatselt erinevate finantsotsuste tagajärgi ning nendega kaasnevaid riske. Igapäevaselt finantsteemadega tegelevad vabatahtlikud aitavad noored oma tulevikuks paremini ette valmistada. Rahatargalt käitumine erinevates olukordades aitab noortel oma unistused täita,” lisas Kutsar.

15. märtsil on põhikooli vanemal astmel esmakordselt võimalik osaleda ka üleeuroopalises rahatarkuse viktoriinis, mille tulemusel selgub, millise riigi noortel on parimad finantshariduse alased teadmised. Viktoriinis saavad osaleda noored vanuses 13-15 eluaastat ning võitjaklassi kaks esindajat saavad võimaluse osaleda 8. mail Brüsselis toimuvas Euroopa finaalis.

Rahatarkuse koolitusi viivad läbi Eesti Pangaliit, Eesti Kindlustusseltside Liit, Rahandusministeerium, Finantsinspektsioon, Nasdaq Tallinn, BFAA ja FinanceEstonia. 

Rahatarkuse video: unistades õnnelikuks

 

Lisainformatsioon:
Kai Kutsar
Eesti Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht
Tel: 5646 1223

E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.