Pangaliidu peamisteks eesmärkideks on Eesti panganduse arendamine ja pankade ühiste probleemide lahendamiseks vajaliku tegevuse koordineerimine

Pangaliidu strateegilised eesmärgid:

Uudised ja teated

Kõik uudised
27 detsember 2021

Ettevõtete laenuportfell saavutas märgilise taseme, ületades 8 miljardi euro piiri

Kui eelmisel kuul jõudis Eesti majapidamiste laenuportfell 10 miljardi euroni, siis novembris ületas Eesti ettevõtete laenuportfell esmakordselt 8 miljardi euro piiri. Endiselt on rekordmadalal laenudega hädas olijate tase nii ettevõtete kui eraisikute seas. Ettevõtete laenunõudlus kahanes novembris selle aasta madalaimale tasemele, majapidamiste oma seevastu tegi aasta tugevaima tulemuse.
Loe lisaks
22 november 2021

Kodumajapidamiste laenuportfell ületas 10 miljardi piiri

Kiire majanduskasv kajastub endiselt ka laenunõudluses – nii kodumajapidamiste kui ettevõtete kindlustunne on tugev ja see väljendub aktiivses huvis laenata. Oktoobris võtsid kodumajapidamised pankadest uusi laene pea 210 miljoni euro ulatuses, mis on üks tänavuse aasta suuremaid kuiseid mahtusid. Ettevõtted võtsid eelmises kuus uusi laene 374 miljoni euro ulatuses. Pankade laenuportfelli kvaliteet jätkas paranemist: enam kui 60 päeva võlgu olevate laenajate osakaal laenuportfellis on juba kuid rekordmadalal tasemel, ent kahaneb jätkuvalt. Pankadele teevad endiselt muret erinevad telefonipettused, mille ohvriks langenud kliendid kaotasid oktoobris rekordilise summa raha – ligemale poolteist miljonit eurot.

Loe lisaks