PRESSITEADE: Pangaliidu juhatuse esimeheks valiti hansapankur Erkki Raasuke

09 mai 2005

Täna toimunud Eesti Pangaliidu juhatuse koosolekul valiti uueks juhatuse esimeheks Erkki Raasuke. Viimase kolme aasta jooksul on Hansapanga esindajana Pangaliitu juhtinud Indrek Neivelt. Juhatuse esimehe vahetuse tingis Neivelti lahkumine Hansapangast.

Indrek Neivelt alustas juhatuse esimehena 2002. aasta märtsikuus ja juhtis Pangaliitu senistest esimeestest kõige kauem ehk pisut enam kui kolm aastat. Selle aja jooksul on nii Eesti majandusruumis kui ka panganduses toimunud ülikiire ja soodne areng. Suured muudatused on toimunud ka Pangaliidus. Erinevalt Lätist ja Leedust on Pangaliit Euroopa Pangandusföderatsiooni täisliige. Täisliikme staatust omab Pangaliit ka Euroopa Maksenõukogus, kus uutest liikmesriikidest osaletakse kõige aktiivsemalt.

Tegevdirektor Katrin Talihärm toonitas tänasel juhatuse koosolekul, et "Indrek Neivelt on andnud hindamatu panuse Eesti panganduse ja majandusruumi arengusse. Eesti panku peetakse Ida-Euroopa pankade seas õigustatult kliendisõbralikkuse ja edukuse etaloniks."

Pangaliidu juhatuses on esindatud kõikide liikmespankade esindajad, kelle hulgast esimehe valiku tegemine on alati raske, sest kõik juhatuse liikmed on tunnustatud juhid ja omavad märkimisväärset panganduskogemust. Täna valiti Pangaliidu juhatuse esimeheks Erkki Raasuke.

Juhatuse liikmed on Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke, SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee, Sampo Panga juhatuse esimees Härmo Värk, Krediidipanga juhatuse esimees Andrus Kluge, Tallinna Äripanga juhatuse esimees Valeri Haritonov ja Nordea Panga juhataja Christer Rosenström, keda asendusliikmena esindab Toivo Annus.

1992. aastal asutatud Pangaliitu kuulub Eesti turul tegutsevast üheksast kommertspangast kuus. Pangaliidu liikmeteks on Hansapank, SEB Eesti Ühispank, Nordea Pank, Sampo Pank, Eesti Krediidipank ja Tallinna Äripank. Liikmespankadele kuulub reaal- ja avaliku sektori finantseerimise mahu järgi (pangalaen, liising ja faktooring) 99,1% turuosa.

Pangaliidu peamisteks eesmärkideks on Eesti panganduse arendamine ja pankade ühiste probleemide lahendamiseks vajaliku tegevuse koordineerimine. Aktiivset koostööd tehakse Eesti Panga, Finantsinspektsiooni Tarbijakaitseameti, ministeeriumite ja teiste erialaliitudega.
 

Lisainfo:
Ingmar Mattus
Arveldussüsteemide ja teabespetsialist
Eesti Pangaliit
Tel: 611 65 69
GSM: 55 519 579
E-post:
mattus@pangaliit.ee