Pressiteade: Alates homsest saab teostada pankadevahelisi otsekorraldusmakseid

12 juuni 2007

Pressiteade          13.06.2007

Alates homsest saab teostada pankadevahelisi otsekorraldusmakseid

Homme, 14. juunil toovad pangad turule uue teenuse, mis võimaldab kliendil teha siseriiklikke otsekorraldusi ka juhul, kui maksja ja saaja arvelduskontod ei asu samas pangas.

Kui seni on Eesti suuremad kommertspangad pakkunud otsekorraldusteenust vaid siis, kui maksja ja saaja arvelduskontod asuvad ühes pangas, siis Eesti Pangaliidu eestvedamisel valminud siseriiklike otsekorralduste ristkasutuse (SOK) skeem võimaldab teha otsekorraldusmakseid ka erinevate pankade vahel,. Uut teenust saavad kasutada Hansapanga, SEB Eesti Ühispanga, Nordea Panga, Sampo Panga, Eesti Krediidipanga ning Tallinna Äripanga kliendid. Tegemist on avatud skeemiga ning sellega on oodatud liituma ka pangad, kes täna otsekorraldusteenust ei paku.

Uus teenus  ei vaheta tänast pangasisest otsekorraldust välja, vaid loob täiendava võimaluse otsekorraldusmaksete kogumiseks.

Teenus on mõeldud ettevõtetele, kes soovivad koguda otsekorraldusmakseid erinevates pankades arvelduskontosid omavatelt klientidelt,  omamata ise seejuures lepingulist suhet kõikide pankadega, kus nende kliendid on arvelduskonto avanud. Tarbijatele tähendab see seda, et nad saavad edaspidi tasuda arveid kõikidele ettevõtetele, kes makseid otsekorralduse kaudu koguvad, sõltumata sellest, missuguse panga kliendid nad on.

Pangaliidu tegevdirektori Katrin Talihärma sõnul toob skeemi rakendamine positiivseid muudatusi nii panga era- kui juriidilisest isikust klientidele. „Kindlasti rõõmustab erakliente  võimalus tasuda arveid kõikidele otsekorralduse kaudu makseid koguvatele ettevõtetele, sõltumata oma kodupangast,“ ütles Talihärm. „Ristkasutuse rakendumine jätab klientidele alles kõik senised võimalused otsekorralduse kasutamisel ning loob uusi, tihendades nii konkurentsi otsekorraldusteenuseid pakkuvate pankade maastikul,” lisas Talihärm.

Pankade koostööpartneriks otsekorralduste siseriikliku ristkasutuse pakkumisel on  informatsioonilogistika teenuseid pakkuv AS Itella, kes vastutab pankadevahelise infovahetuse ning saaja suunal makse info pakkumise eest.


Lisateave:
Katrin Talihärm, Pangaliidu tegevdirektor
taliharm@pangaliit.ee
6116569

Pressikonverentsi esitlusmaterjal

Pressiteade (RUS)