Pressiteade: Pankadevahelise otsekorralduse ristkasutuse teenusega on liitunud juba üle 500 ettevõtte

27 detsember 2009

PRESSITEADE: 28.12.2009

Pankadevahelise otsekorralduse ristkasutuse teenusega on liitunud juba üle 500 ettevõtte

Pangad koostöös Itella Information AS-iga pakuvad siseriikliku otsekorralduse ristkasutuse teenust, millega on 2009. aasta lõpuks liitunud juba üle 500 ettevõtte. Teenus võimaldab ettevõtetel pakkuda oma klientidele regulaarmaksete tegemiseks kõige mugavamat võimalust – otsekorraldust, ning seda kuues Eesti suuremas pangas*. Iga kuu tasutakse skeemi kasutades ligi 25 000 perioodilist makset.

Liitujate seas on suurim osakaal korteriühistutel, kellel oli enne ristkasutuse teenuse turule toomist väga keeruline pakkuda oma liikmetele otsekorraldusega arvete tasumist. Liitunute suur hulk on kasvatanud otsekorraldusega maksmise võimalusi oluliselt ning on teenusele juurde toonud palju kasutajaid.

”Kui varem pidi arveid otsekorraldusega maksta soovijal olema konto samas pangas kui teenusepakkujal, siis siseriiklik otsekorraldus muutis arveldusvõimalused märgatavalt paindlikumaks,” ütles pankadevahelise makseinformatsiooni vahendajaks oleva Itella Information AS-i tegevdirektor Ahti Allikas.

”Ristkasutuse teenuse käivitamisega sai otsekorraldus kättesaadavamaks ka väiksematele ja keskmise suurusega maksete kogujatele ja meil on hea meel, et 2007.a. jõuti Pangaliidus kokkulepeteni, mis võimaldasid teenuse turule tuua” ütles Katrin Talihärm

Ristkasutuse teenus on Eestis kasutusel olnud alates 14. juunist 2007.a. Ristkasutus võimaldab raha saajal koguda kõik otsekorraldusega tasutud summad ühte temale kõige sobivamasse panka, seega puudub vajadus omada kontosid erinevates pankades. Tänu kontopiirangu puudumisele ja ühtse veebiliides kasutamise võimalusele on teenuse kasutamine väga lihtne ja mugav ning kättesaadav ka väikestele ettevõtetele.

Lisainfo:
Katrin Talihärm,
Pangaliidu tegevdirektor
taliharm@pangaliit.ee
6116569

Ahti Allikas,
Itella Information AS-i tegevdirektor,
Tel 5276 676, 6519 000
 ahti.allikas@itella.com

__________________________________________

*Teenust saavad kasutada Swedbanki , SEB Panga, Nordea Panga, Sampo Panga, Eesti Krediidipanga ning Tallinna Äripanga kliendid.