Pressiteade: Kampaania „Mündid panka“ käigus on kogunenud enam kui 80 tonni münte

Kampaania „Mündid panka“ käigus on kogunenud ligi enam kui 80 tonni münte

Kampaania „Mündid panka“ käigus on inimesed pannud pangakontole või vahetanud sularahaks 11,5 miljoni krooni väärtuses münte, kogukaaluga ligi 81,3 tonni. Arvuliselt on kõige rohkem kogunenud 20-sendiseid, järgnevad 10-sendised ja ühekroonised mündid.

Alates 1. oktoobrist saavad eraisikud panna Eesti mündid tasuta pangakontole või vahetada sularaha vastu.

16 november 2010

Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm ütles, et novembri esimene nädal oli mündikampaania kõige aktiivsem, mil pankadesse toodi kolmandik seni kogunenud müntidest. „Möödunud laupäeval paljudes pankades läbi viidud mündipäeva raames kasutasid paljud kliendid võimalust, et koos lastega hoiupõrsaste mündid ära viia,  paljud pangakontorid on avatud laupäeviti ka edaspidi. Tingimata ei pea minema oma kodupanka, vaid mündid võib vahetada tasuta sularaha vastu ka mõne teise panga kontoris, kus on sularahateenus,“ rõhutas Talihärm.


Kuigi münte saab ka hiljem ära vahetada, soovitab Pangaliit sel eesmärgil külastada pangakontorit enne detsembrit kuna aasta lõpus on pangakontorites tavapärasest rohkem rahvast. Detsembris saavad eraisikud pangakontorites oma kroone  teenustasuta ja keskkursiga eurodeks vahetada ning kaupmehed hangivad kaaseeljaotuse raames euro sularaha, samuti müüakse euromüntide stardikomplekte. Uuel aastal häälestatakse aga iseteeninduslikud mündilugemismasinad ümber eurodele ja kroonimüntide lugemine on oluliselt aeganõudvam.

Münte saab alates oktoobri keskpaigast annetada Teeme Ära – Minu Eesti abil ka Eesti Toidupangale. Toidupank jagab muidu hävitamisele minevat toitu puudustkannatavatele inimestele. Heategevuslikke kogumiskaste leiab kauplustest ja pangakontoritest; Pangaliit on ka Toidupanga kampaania läbiviijate seas.

Lisainfo:

Katrin Talihärm
Tegevdirektor
Eesti Pangaliit
Tel: 611 6567
taliharm@pangaliit.ee
www.pangaliit.ee