Pressiteade: Pangad ja Lastekaitse Liit õpetavad pere-eelarve koostamist

Eesti Pangaliit
Pressiteade
31. mai 2010

Pangad ja Lastekaitse Liit õpetavad pere-eelarve koostamist

Eesti Pangaliidu ja MTÜ Lastekaitse Liidu heategevusliku koostööprojekti raames õpetavad pangatöötajad lastega peredele, kuidas pere-eelarvet paremini planeerida ning võimalikke rahamuresid ennetada. Projektis osaleb ka Eesti Advokatuur, kes jagab teadmisi perekonnaõiguse osas.

30 mai 2010

Esimesed nõustamised toimuvad Lastekatise Liidus juba 16. ja 17. juunil. Nõupäevad toimuvad nii eesti kui ka vene keeles ning projektis osalevad Swedbank, Sampo Pank ja Bigbank. Pankade ja Lastekaitse Liidu nõupäevad jätkuvad ka sügisel.

„Pangaliidu ja advokatuuri abiga on võimalik kaasata teadmisi ja kogemusi, mida Lastekaitse Liidul endal ei ole. Pankade ja advokaatide soov panustada kogukonna heaolusse läbi lastega perede murede lahendamise on vägagi tänuväärne. Üheskoos lapsi kaitstes kindlustame tegelikult ju iseenda ja oma rahva tulevikku,“ ütles Lastekaitse Liidu president Katrin Saks.

Pangaliidu tegevdirektori Katrin Talihärmi sõnul puutuvad pangad igapäevaselt kokku nii perede kui üksikisikutega, kelle toimetulekuraskused peituvad mitte väheses sissetulekus, vaid oskamatuses oma tulud ning kulud tasakaalu viia. „Paraku tuleb nentida, et lihtne finantsalane kirjaoskus on Eesti ühiskonnas ajaloolistel põhjustel madal ning seepärast on Pangaliit heameelega tegemas Lastekaitse Liiduga koostööd. Oskus tasakaalustada igapäevane pere-eelarve ning arusaam tagavararaha vajadusest on oluline viia kõikide inimesteni. Esmatähtis on aga saavutada kiire ja praktiline teadlikkuse tõus just lastega perede hulgas " selgitas Katrin Talihärm

Lugupeetud ajakirjanikud!
Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm jagab pankade nõupäevade kohta täpsemat informatsiooni teisipäeval, 1. juunil kell 15.00, Lastekaitse Liidu infokeskuse ruumides (Tõnismägi 3, Tallinn).


Lisainfo:

Katrin Saks
Lastekaitse Liidu president
E-post: katrin.saks@tallinnlv.ee

Katrin Talihärm
Pangaliidu tegevdirektor
Tel: 611 6567
E-post: talihärm@pangaliit.ee