Pangaliidu ja BNSi teisel ümarlauadebatil arutati elanike finantskirjaoskuse teemadel

10 jaanuar 2013
Pangaliidu ja BNSi teisel ümarlauadebatil arutati elanike finantskirjaoskuse teemadel

Pangaliit korraldas 9. jaanuaril koostöös uudisteagentuuriga BNS ajakirjanikele suunatud ümarlaudade sarja teise ümarlauadebati. Seekordne debatt keskendus Eesti elanike finantskirjaoskuse tasemele, kitsaskohtadele ning arengusuundadele.

Vestlusringis jäi kõlama osalenute ühine mure, et kliendid pöörduvad probleemide tekkides liialt vähe abi saamiseks panga poole. Probleemide ärahoidmiseks soovitati ennekõike vaadata isiklikke finantsküsimusi pikemas perspektiivis, mõelda suuremad tarbimisotsused põhjalikumalt läbi ning avada end enam investeerimisvõimalustele. Ka pankade enda rolli lepingute lihtsamaks muutmisel peeti oluliseks. Finantshariduse üldise olukorra parandamisel oli osalejate pilk suunatud ennekõike noortele, kellest loodetakse kasvatada finantsasjadest teadlikum põlvkond.

Aruteluringis olid Swedbanki eraisikute teabekeskuse juht Anne Kalberg-Sägi, SEB panga eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas, LHV panga maaklertegevuse juht ja Investeerimiskooli vedaja Alo Vallikivi ning Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste. Vestlusringi modereeris BNSi vastutav peatoimetaja Ainar Ruussaar.

Loe lisa:

Äripäev: „Rahaplaneerimine Eesti moodi: arve tühi“
BNS/Delfi: „Pangad: ka meie õppisime majanduskriisi kogemusest“
Rup.ee: „Ümarlaual räägiti finantskirjaoskuse parendamise vajalikkusest“
ERR Aktuaalne Kaamera: Pankade ja tarbijakaitseameti esindajad leidsid, et Eestis peaks kasvatama põlvkonna, kes oleks rahaasjade planeerimisel ja finantsotsuste tegemisel targem ja arukam
Eesti Päevaleht:„Inimesed peaksid kulutused paremini läbi mõtlema“ 
Eesti Päevaleht:„Meie aja kangelased. Kuidas käitub rahaga uus „võitjate põlvkond“?“