Pressiteade: Finantsaabits anti välja ka venekeelsena

23 oktoober 2012
Pressiteade
23.oktoober 2012
 
Finantsaabits anti välja ka venekeelsena
 
Nüüdsest on digilevis huvilistele kättesaadav venekeelne finantsaabits, mis on tarvilik lugemine igaühele, kes soovib omandada algteadmisi või saada lisainfot oma isiklike rahaasjade arukamaks korraldamiseks.
 
„Venekeelse finantsaabitsa väljaandmine koostöös Finantsinspektsiooni ja NASDAQ OMX Tallinna börsiga on oluline verstapost finantshariduse edendamisel Eestis“, ütles Eesti Pangaliidu tegevjuht Katrin Tälihärm. Ta lisas, et inimeste finantsteadlikkuse suurendamine on Pangaliidu jaoks praegu üks tähtsamaid eesmärke.
 
Finantsaabits käsitleb teemasid alates rahaasjade planeerimisest, säästmisest ja laenamisest kuni investeerimise ja pensioni kogumiseni. Raamat on abiks igaühele, kes soovib oma rahaasju arukalt korraldada. Samuti on finantsaabits huvitav ja kasulik abivahend eelkõige majandus- ja ettevõtlusõpetajatele, aga kamatemaatika-, ühiskonnateaduste, sotsiaalteaduste õpetajatele, kes tahavad tundide läbiviimisel kasutada mõjusaid elulisi näiteid.
 
Tänasest kättesaadava venekeelse finantsaabitsa tõlke ja e-raamatu loomist rahastas Eesti Pangaliit. Raamat põhineb 2011. aasta alguses välja antud eestikeelsel Finantsaabitsal:
 
Finantsaabitsa koostamisel kasutati tarbijaveebi minuraha.ee, pensionikeskus.ee ja, NASDAQ OMX Tallinna börsi kirjastatud raamatute „Investeerimise teejuht” ja „Väärtpaberite teejuht” materjale. Raamatu koostaja Villu Zirnaski kirjutatud tekstide lugemise teevad lihtsaks elulised näited ja meelespead, vürtsi lisavad humoorikad illustratsioonid. Aabitsa pani vene keelde ümber Ljudmilla Bezrukova, toimetas Natalia Maltseva-Zamkovaja.
 
Raamatu venekeelse versiooni levitamist korraldab Eesti Digiraamatute Keskus. Erinevad elektroonilised versioonid võib leida siit: www.rahakompass.ee ja  http://www.minuraha.ee/Finantsaabits_rus
 
Lisainformatsioon:
Katrin Talihärm
Eesti Pangaliit
Tegevjuht
Tel: 611 6567
taliharm@pangaliit.ee
 
Ott Raidla
NASDAQ OMX Tallinna börs
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Tel:  6408862
ott.raidla@nasdaqomx.com
 
Leonore Riitsalu
Finantsinspektsioon
Tarbijahariduse projektijuht
Tel: 668 0820
leonore.riitsalu@fi.ee