Pressiteade: Selgusid 2011. aasta parimad pangandusteod

31 mai 2012
Pressiteade
31.mai 2012
 
Selgusid 2011. aasta parimad pangandusteod
 
Konkursil Pangandustegu valis žürii 2011. aasta parimaks pangateenuseks Swedbanki rahaplaneerija, rahvahääletuse võitjaks osutusid SEB finantsabimehed era- ja ärikliendile.
 
Pangaliidu korraldataval Pangandusteo konkursil hindas žürii 2011. aasta parimaid pangatooteid ja –teenuseid. Kuue lõppvooru pääsenud võistlustöö seast osutus parimaks Swedbanki rahaplaneerija. Online-hääletusel said publiku lemmiku tiitli SEB finantsabimehed era- ja äriklientidele.
 
Žürii tööd juhtinud Pangaliidu tegevdirektori Katrin Talihärmi sõnul oli kõigile lõppvooru pääsenud konkursitöödele iseloomulik, et lahendused lähtusid kliendi kasust ja kasutusmugavusest. “See, et preemia saajate hulka sattus lausa kaks rahaasjadest ülevaadet andvat teenust, räägib finantskirjaoskuse üha olulisemaks pidamisest nii pankade tootearenduses kui klientide endi seas,” kommenteeris Talihärm.
 
Žüriipreemia pälvinud Swedbanki rahaplaneerija võimaldab eraklientidel näha automaatselt kulu- ja tulugruppidesse jaotatud ülevaadet oma pangatehingutest ning rahaasju planeerida. Publikupreemia saanud SEB finantsabimehed võimaldavad aga klientidel saada terviklikku ülevaadet nii eraisiku kui ettevõtte rahaasjadest.
 
Swedbanki jaepanganduse divisjoni direktori Ulla Ilissoni sõnul on pank aastaid tegelenud sellega, et Eesti inimeste teadmised rahaasjade planeerimisest kasvaksid. “Pere eelarve planeerija on üks osa selle valdkonna tegevustest, mille kliendid väga kiiresti omaks võtsid. Seda tõestab ka tänaseks 20 000 tõusnud ja jätkuvalt kasvav kasutajate hulk. Oleme oma klientidega igapäevaselt kontaktis ja kasutame nende tagasisidet, et asja veelgi paremaks muuta,” rääkis Ilisson ja lisas, et näiteks võimalus kasutada rahaplaneerijat kõigi pere kontode peal ühiselt lisati just klientide tähelepanekute alusel.
 
“Nii era- kui äriklientide finantsabimeeste väljatöötamisel oli märgilise tähtsusega panga arusaam, et me ei tohiks hoida oma finantsanalüüsi võimekust vaid endale, vaid peaksime leidma tee, kuidas see klientidele nähtavaks muuta. Olen kindel, et tänu nendele finantsabimeestele hoiavad nii era- kui ärikliendid reaalselt kokku nii aega kui raha. Oluline oli ka see, et mõlemad abimehed said nii head, et meie sõsarpangad Baltikumis võtsid need kasutusele - seega suutsime luua ekspordipotentsiaaliga lahenduse,” tundis rõõmu äriklientide finantsabimehe väljatöötamist juhtinud SEB äriarendusjuht Andra Altoa.
 
Pangandusteo žüriisse kuulusid Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein, Kaubandus- ja Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste, Postimehe majandustoimetuse juhataja Kaja Koovit ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse esimees Eimar Veldre. Žüriid juhtis Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm.
 
Pangaliidu 20. aastapäevale pühendatud Pangandusteo konkursil võisid kandideerida Eestis tegutsevad pangad kas iseseisvalt või koos koostööpartneriga. Konkursile sai esitada võistlustöid, mis said klientidele kättesaadavaks 2011. aastal.
 
Lisainfo:
Katrin Talihärm
Tegevdirektor
Eesti Pangaliit
Tel: 611 6567
taliharm@pangaliit.ee
www.pangaliit.ee