Viipemakse 50-eurone limiit makse kohta jääb Eestis kehtima ka pärast eriolukorra lõppu

Kuivõrd Covid-19 ei ole veel seljatatud, inimesed on makselimiidi tõstmise hästi vastu võtnud ja kaardipettuste hulk ei ole kasvanud, jääb 50-eurone viipemakse limiit kehtima ka edaspidi. Sarnane limiit kehtib VISA ja Mastercardi kaartidele edaspidi ka paljudes teistes Euroopa riikides, kuid kaardi kasutajal on endiselt võimalik kehtestada kaardipõhiseid limiite. Ka tuleb maksjal aeg-ajalt turvalisuse kaalutlustel teatud tehingute arvu või maksete koondsumma ületamisel sisestada PIN-kood.
18 mai 2020
Viipemakse limiit tõsteti 50-eurole eriolukorra algul, sest seoses koroonaviiruse puhanguga on oluline minimeerida vahetute kontaktide hulka teiste inimeste ning üldkasutatavate pindadega. Kuna haigus ei ole lõplikult taandunud, on kontaktide vähendamine endiselt asjakohane.

Inimesed, kes saavad oma pangakaardi siduda mobiiltelefoni või nutikellagaga läbi iOS`i või Androidi rakenduste, saavad nutiseadmega jätkuvalt tasuda ka 50 eurot ületavaid summasid.

 „Kaardimakseterminalide PIN-klaviatuurid on üks enam kasutavatest pindadest kauplustes, seega on nende puudutamise vajaduse jätkuv vähendamine mõistlik,“ ütles Pangaliidu juht Katrin Talihärm ja lisas, et tänaseks on  üle 80% Eestis väljastatavatest pangakaartidest viipekaardid ning 87% kaardimakseterminalidest võimaldab viipemakseid.

Eelmise aasta lõpus tehti Eestis viipemaksetena kolmandik kõigist kaardimaksetest. Kui varem kehtinud 25 euro limiidi piiresse jäi 85% kaardimaksetest, siis 50-eurose limiidi rakendamine võimaldab kontaktivabalt arveldada ligikaudu 95% kaardimaksetest.